wtorek, 27 grudnia 2011

Gorzkie urodziny, Anne Cassidy

Tytuł: Gorzkie urodziny
Autor: Anne Cassidy
Wydawnictwo: Stentor
Liczba stron: 208
Ocena: 6/6
Data przeczytania: grudzień 2011

Anne Cassidy- Jej specjalnością są kryminały i dreszczowce dla nastolatków. Napisała aż osiem książek należących do tego gatunku.(m.in.Gdzie jest Jennifer?) .Zajmuje się w nich problemami trudnego dzieciństwa i skomplikowanymi życiowymi decyzjami, które muszą podejmować nastolatki.

Pudło zauważył pewien policjant. Stało na samym środku chodnika. Rano, tuż po szóstej policjant zmierzał na posterunek. Dzień wstawał pochmurny, zbierało się na deszcz i ciężkie chmury wisiały nad ziemią. Spojrzał na pudło, zwolnił i cofnął samochód. Dopiero po chwili uświadomił sobie, co widzi…

Dwie siedemnastoletnie dziewczyny: Julia i Tina. Niespodziewanie ich życie całkowicie się zmienia. Julia rozpacza po rozstaniu z chłopkakiem, który odszedł do jej najlepszej przyjaciółki…wtedy zaprzyjaźnia się z Tiną, która skrywa pewien sekret. Książka opisuje dramatyczną historię nastolatek, które muszą sobie poradzić z problemem, o którym wcześniej nie miały pojęcia. Czy ich przyjażń przetrwa? Jak sobie poradzą z tym problemem?  Czy uda im się naprawić skutki wstrząsającej decyzji? Co kryje tajemnicze pudło?

Przyjażń dziewczyn już na samym początku zostaje wystawiona na ciężką próbę. Łączy je wielki sekret. Teraz dotychczasowe życie –szkoła, imprezy, chłopaki i zwyczjne sprawy wydają się im dziecinnie proste. Czy uda im się utrzymać wspólną tajemicę?

Książkę czyta się bardzo szybko, liczy zaledwie 208 stron. To mądra i pouczjąca opowieść, która ostrzega nas przed skutkami pochopnych decyzji. Warto zadać sobie pytanie: co ty byś zrobiła na miejscu Tiny? Autorka świetnie rozumie swoich bohaterów i potrafi głęboko wnikać w ich sprawy. To bardzo ciekawa i poruszająca powieść przy której można odpocząć i znależć się w innym świecie. Warto dodać,że książka ma ciekawą okładkę i sympatycznych bohaterów.

Polecam szczególnie nastolatkom, które poszukują ciekawej lektury na zimowe dni. Oczywiście musicie przeczytać, jeśli chcecie dowiedzieć się o sekrecie dziewczyn i  jak zakończy się ta historia. Gorąco polecam!


Za książkę dziękuję:

1 komentarz:

  1. Nie znam żadnej powieści tej autorki i szczerze powiem, że mnie intryguje. Pomimo tego, że odbiorcami książek Cassidy mają być nastolatki, ja i tak przeczytam jakąś jej pozycję. :))

    OdpowiedzUsuń