niedziela, 9 września 2012

W objęciach lodu

Tytuł: W objęciach lodu
Autor: Nalini Singh
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 512 
Ocena: 9/10 , 5/6 
Data przeczytania: sierpień 2012

„W objęciach lodu” to już trzeci tom serii znanej pisarki Nalini Singh. Niestety nie miałam okazji czytać poprzednich części cyklu opowiadającego o rasie Psi i zmiennokształtnych. Nie uważam tego za problem, ponieważ tę serię bez przeszkód można zacząć czytać nawet od trzeciego tomu.


Judd Lauren pełnił rolę Strzały, oficera elitarnych oddziałów Rady Psi, czyli grupy perfekcyjnie wyszkolonych morderców. Zmuszony był robić okropne rzeczy w imię swojej rasy. Teraz Judd musi odciąć się od sieci i uciekać z rodziną, na którą wydano wyrok - rehabilitację. Znajdują schronienie u wilków SnowDancer. Niestety mroczne talenty Judda czynią go zimnym, bezlitosnym i niebezpiecznym. Wtedy spotyka Brennę Shane Kincaid - dziewczynę, która została porwana i maltretowana przez seryjnego mordercę.  Cudem wychodzi z tego cało, ale nie jest już tą samą osobą, zmieniła się. To, co się jej przytrafiło przeniknęło ją tak głęboko, że boi się, że sama zostanie morderczynią...

Książka jest bardzo lekka i przyjemna, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko. Fabuła jest naprawdę wciągająca, nie ma w niej miejsca na nudę. Wszystko dzięki wartkiej i barwnej akcji,  żywym dialogom, barwnym opisom i zimowej scenerii. Świat wykreowany przez autorkę cechował się niezwykłym, wciągającym klimatem, z którego trudno było mi się oderwać. To kolejna idealna lektura, by się odprężyć i poczytać dla przyjemności.

Bohaterowie sprawiają wrażenie wręcz żywych, mimo, że cały świat jest bardziej bajkowy, fantastyczny. Judd jako morderca przez lata po prostu zabijał. Jest zimny, nieczuły i niebezpieczny.  Brenna od czasu porwania bardzo się zmieniła. Cała sfora na czele z jej braćmi chciała ją chronić. Jest pełna obaw, ale ma silny charakter, jest bardzo ciekawą bohaterką, zresztą tak samo jak Judd.

Powieść mile mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś całkiem innego. Jest oryginalna i wciągająca, z masą przeróżnych wątków - od kryminalnych po romantyczne. Może w przyszłości sięgnę po kolejne części.

Książkę polecam szczególnie osobom lubującym się w paranormalach, ale też wszystkim zainteresowanym. Na pewno nie będziecie żałować czasu spędzonego z powieścią!
Za książkę dziękuję:

3 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę sięgnąć po cały ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i jak do tej pory, to moim zdaniem najlepsza część :)

  OdpowiedzUsuń