poniedziałek, 21 listopada 2011

Alex Kava, Kolekcjoner

Autor: Alex Kava
Tytuł: Kolekcjoner
Liczba stron: 304
Ocena: 4/6
Wydawnictwo: Mira
Data przeczytania: listopad 2011

Alex Kava- pisarka amerykańska, autorka bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. ,,Kolekcjoner" to najnowsza powieść tej autorki.

Zatoka Meksykańska (Floryda)- straż przybrzeżna wyławia z wody tajemniczą skrzynkę, w której znajdują się starannie zapakowane części ludzkiego ciała.
Maggie O'Dell, agentka FBI i psycholog kryminalny musi stawić czoła temu zadaniu. Ścigając najgroźniejszych morderców, zabójców, przestępców, psychopatów widziała dużo, jak niezliczone rzędy słoi wypełnionych pływającymi w nich organami, czy też sama została uwięziona w lodowej trumnie. Ale nie była przygotowana na to, co ją czeka...
Wyjeżdża do Pensacoli na Florydzie, gdzie rozpoczyna niezwykłe śledztwo, w czasie którego próbuje dowiedzieć się czegoś o dziwnym znalezisku.
Do tego huragan Isaak nadciąga znad Kuby, zaczyna się walka z czasem...

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia po lekturze tej książki, chociaż na początku wydawała mi się ciekawa. Właściwie jest bardzo dużo wzmianek o żołnierzach, FBI, siłach specjalnych, oddziałach wojska, Departamencie Krajowego Bezpieczeństwa. Mnie niestety te tematy nie za bardzo interesują. Plusem książki jest bardzo twarda i gruba okładka. Chyba nic jej nie zniszczy. Postacie są barwne, a każda z nich ma swoją krótko przedstawioną historię. Autorka w ciekawy sposób pisała równocześnie kilka wątków z perspektywy różnych bohaterów. Zbrodnia i natura ludzka – groza i psychologia to tematy na których skupia się autorka. Ukazuje najciemniejsze strony ludzkiej natury. Wartka akcja, misternie uknuta intryga kryminalna i oczekiwanie na rozwiązanie zagadki. To wszystko zajdziecie w tej ciekawej powieści.
Szczególnie polecam wszystkim maniakom tego typu thrillerów. Oczywiście dla wszystkich innych to też ciekawa pozycja.

Za książkę dziękuję:

3 komentarze:

  1. Mam książkę na liście. Zapowiada się bardzo ciekawa historia.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. przeczytałam ją naraz :) dla mnie świetna chociaż nie zachwycająca , mimo wszystko wciąga bardzo.

    OdpowiedzUsuń