środa, 9 listopada 2011

P.C Cast ,,Bogini Oceanu"

Autor: P.C Cast
Tytuł: Bogini Oceanu
Wydawnictwo : Książnica
Liczba Stron: 408
Ocena: 6/6
Data przeczytania: listopad 2011

Dzisiaj Halloweenowa recenzja, bo główna bohaterka urodziła się tuż przed północą w Halloween.

,,Ulegnij pokusie i zanurz się
w świecie zmysłowości oraz magii"

,,Bogini Oceanu to pierwszy tom z serii ,,Wezwanie Bogini" bestsellerowej autorki cyklu ,,Dom Nocy".
Christine Candy (CC) w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin (Halloween) wypowiada życzenie z nadzieją, że odmieni ono jej nudne życie. Potem wyjeżdża na dziesięciodniową misję kontroli jakości w centrum Łączności w Bazie Sił Powietrznych w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, by wspierać wojnę z terroryzmem. Niestety jej samolot rozbija się nad morzem Śródziemnym. Gdy się ocknęła zobaczyła,że jej ciało przybrało postać mitycznej syreny Undine. Bogini Gaja zamienia ja spowrotem w człowieka, ale nadal zachowuje wygląd Undine. Znajduje się w roku 1014 na brzegu, gdzie odnajduje ją średniowieczny rycerz. Trafia do klasztoru i zostaje pod opieką mnichów. Co trzecią noc musi wracać do oceanu, inaczej umrze.Christine nie cieszy się, że znowu jest człowiekiem. Zamiast tego zaczyna tęsknić za oceanem i podwodnym życiem.

Autorka stworzyła piękny podwodny świat, w którym swobodnie żyją wszystkie istoty morskie. Miło było poczytać o syrenach i przypomnieć sobie ,,Małą syrenkę". P.C Cast bez wątpienia miała świetny pomysł. Stworzyła nowatorską powieść, równocześnie pisząc na nowo starożytne mity. Najpierw zamieniła główną bohaterkę w syrenę, potem przeniosła do średniowiecza, a kim zostanie na końcu?
Autorka podkreśliła piękno, inteligencję i niezależność współczesnych kobiet. Ciekawa fabuła, zaskakujące zwroty akcji, których czytelnik się nie spodziewa. Dokładne opisy i postacie jak żywe dopełniają całość  i wydaje mi się, że P. C Cast sama pisze dużo lepiej niż córką.Jest to jedna z lepszych książek fantasy, jaką miałam okazję czytać.
Polecam szczególnie osobom, które interesują się oceanem, również fanom tego rodzaju fantastyki, oraz wszystkim innym, bo to naprawdę ciekawa pozycja.


 Za książkę dziękuję:6 komentarzy:

 1. Już wcześniej się nad nią zastanawiała. Mam zamiar się z nią szybko zapoznać^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam dwie książki P.C Cast i muszę przyznać, że świetnie pisze, ale nie należy do moich ulubionych autorek. Znam lepsze pisarki.

  Today1.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej styl pisania nie bardzo mi pasuje. Choć okładka jest niesamowita ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba przyznać ze twoja recenzja zainteresowała się ;) dodaję tę książkę do mojej listy 'ksiazek do przeczytania' :)
  Z pewnośćią będę zaglądała na twojego bloga dlatego również dodaję go do obserwowanych
  POZDRAWIAM ♥
  i zapraaszam do mnie : http://ksiazki-dla-nastolatek100.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń