sobota, 12 maja 2012

Lucian - Isabel Abedi

Tytuł: Lucian
Autor: Isabel Abedi
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 528
Ocena: 6/6, 9/10
Data przeczytania: maj 2012

- Czy przyszło ci kiedyś do głowy, że Lucian może… nie być człowiekiem?
Spuściłam wzrok.
- Nie - wyszeptałam. Pomyślałam jednak: "Tak".


 ,,Lucian" należy do gatunku paranormal, więc automatycznie pojawia się pytanie, czy to kolejna książka o tych samych, powtarzających się schematach? Powieść należy do jednego z moich ulubionych gatunków, więc musiałam się z nią zapoznać. Decyzja była jak najbardziej trafna, ponieważ się nie zawiodłam.

Rebeka Wolff jest zwykłą szesnastolatką mieszkającą w Hamburgu. Ma przyjaciół - Suse i byłego chłopaka - Sebastiana. Wychowuje ją matka Janne ze swoją partnerką ,,Wróbelkiem". Ojciec , Amerykanin – Alec Reed, mieszka z żoną i córką Val w USA. Utrzymuje jednak kontakt z córką. Życie Rebeki całkowicie się zmienia, gdy poznaje tajemniczego chłopaka - Luciana. Chłopak nie ma przeszłości, nic też o sobie nie wie. Ma za to niepokojące sny o nieznanej mu dziewczynie, którą okazuje się być Rebeka. Oboje próbują uwolnić się od siebie, lecz łącząca ich więź okazuje się zbyt silna. Kim jest Lucian i najważniejsze - jaką  tajemnicę skrywa?

Książka okazała się naprawdę urocza. Styl autorki jest świetny. Bezbłędnie trafia do swoich odbiorców, poruszając ich serca, a każda strona dostarcza niezwykłych przeżyć. Wartka akcja i niebanalna fabuła sprawiają, że książka czyta się niemalże sama, a lekki język powieści z pewnością przypadnie wszystkim do gustu. To nietypowa historia, w której miłość i tajemnica są głównymi tematami. Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza, opowiadana z punktu widzenia Rebeki to jej życie w Hamburgu, poznanie Luciana. Druga część to zbiór mejli, które pisali do dziewczyny przyjaciele, podczas jej pobytu u ojca w LA. W trzeciej części poznajemy dalsze wydarzenia i zaskakujące zakończenie.

Bohaterowie są  rzeczywiści, tacy z krwi i kości. Szczegółowo poznajemy Rebekę oraz otaczające ją postacie, między innymi matkę Janne. Osobiście bardzo zainteresował mnie Lucian - niezwykły, tajemniczy chłopak. Od razu widać, że jest wyjątkowy, z każdą kolejną stroną odkrywamy jego tożsamość. Nie da się nie polubić również zwariowanej Suse i Sebastiana.

On the corner of main street
Just tryin' to keep it in line
You say you wanna move on and
You say I'm falling behind

Can you read my mind?

Can you read my mind?


Powieść z rozmachem wkroczyła do grona moich ulubionych usadawiając się w pierwszej dziesiątce. Naprawdę mnie urzekła, a finał cóż.. jest naprawdę niesamowity i… fenomenalnie wzruszający! Książka nie jest przewidywalna i trzyma w niepewności do ostatniej strony. To porywająca i niezapomniana przygoda oraz nadzwyczajnie przejmująca opowieść o miłości i przeznaczeniu.  Po prostu magiczna.

Podsumowując: to piękna, romantyczna opowieść, w której wszystko zaskakuje. Nie pozostaje mi nic innego jak POLECAĆ!


Za książkę bardzo dziękuję:


14 komentarzy:

 1. Ta książka mnie nie zachwyciła, już dawno mam ją za sobą, ale nie zapadła w mojej pamięci. Może jest coś ze mną nie tak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku ta książka mi się mega dłużyła, a potem... boska! Dałam dokładnie taką samą ocenę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie zachwyciła mnie, czytało mi się ją dość ciężko, ale nie to że w ogóle mi się nie podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. mam nadzieję, że i mi dane będzie w końcu tę książkę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm, romantyczna opowieść? Czyli w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak, to była piękna książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wspaniała, ale bardzo proszę, wyjaśnijcie mi koniec: on został z nią jako "anioł" czy człowiek?

  OdpowiedzUsuń
 8. Po "Isoli" nie mam przekonania do tej autorki, ale chyba jednak dla samego sprawdzenia "Luciana" sobie zamówię:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie przyjemne książki, które tak jak napisałaś "czytają się same". Z pewnością będę pamiętać o tej pozycji :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Już od dawna pragnę ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka bardzo skutecznie mnie odstrasza :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Tematyka może i nie trafia bezpośrednio w mój gust, ale i tak mam ochotę na tę książkę już od dłuższego czasu :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie cierpię tego gatunku ksiązek. :P

  OdpowiedzUsuń