czwartek, 1 marca 2012

Klątwa tygrysa - przedpremierowo

Tytuł: Klątwa tygrysa
Autor: Colleen Houck
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 07.03.2012 
Liczba stron: 352
Ocena: 6/6, 10/10
Data przeczytania: luty 2012

,,Magnetyczne oczy tygrysa"

Collen Houck postanowiła napisać „Klątwę tygrysa” po przeczytaniu sagi „Zmierzch”. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego.  Powieść szturmem zdobyła listy bestsellerów, setki tysięcy fanów, a wydawcy z całego świata i producenci filmowi, zaczęli walczyć o prawa do książki.
,,Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona"

Kelsey ma siedemnaście lat, poszukuje pracy wakacyjnej, aby zarobić na studia. W ten sposób nieoczekiwanie trafia do cyrku pana Maurizio, gdzie ma pracować przez dwa tygodnie. Do jej obowiązków należy sprzątanie, sprzedawanie biletów i karmienie największej atrakcji cyrku - białego tygrysa o magnetycznych oczach. Dziewczyna spędza przy nim dużo czasu, czytając poezję, albo pisząc w pamiętniku. Pewnego dnia w cyrku zjawia się tajemniczy gość z Indii, który chce wykupić Dhirena. Proponuje Kelsey by  wyjechała nimi do rezerwatu w Indiach. Dziewczyna waha się, ale możliwość towarzyszenia Renowi w podroży decyduje o wyjeździe na drugi kraniec świata. Kelsey i Ren będą musieli zmierzyć się z siłami zła i magii aby przełamać 300-letnią klątwę.

,,Namiętność silniejsza niż strach"

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Autorka pisze lekkim i zrozumiałym językiem. Pomysł fabularny jest wprost genialny, wartka akcja, zwarte tempo zdarzeń i oczywiście nie zabraknie barwnych opisów Indii. Książka pełna jest emocji, miłości i magii. Znajdziemy w niej mnóstwo wzmianek o mitologii, kulturze i wierzeniach ludności indyjskiej. Wszystko sprawia, że kolejne strony czytają się wręcz same, a od książki nie można się oderwać.Warto też wspomnieć o przepięknej, przyciągającej wzrok okładce.

Bohaterowie wkradli się do mojego serca. Kelsey jest postacią o niebanalnej osobowości, sporo przeszła przez życie, straciła rodziców. Skrycie marzy o miłości, jest wrażliwa i uczuciowa. Ren jest naprawdę urzekający, jak jego brat Kishan. Obaj przeżyli lata z wiszącą nad nimi  klątwą i oczywiście są uroczymi księciami. Mam tylko nadzieje, że w następnej części będzie więcej Kishana. Nie zapomnijmy jeszcze o panu Kadamie, który zawsze służył pomocą i dobrą radą.

,,Razem muszą stawić czoła mrocznym siłą"

Bez wątpienia powieść opowiada magiczną historię, pełną wrażeń. Czytając książkę byłam zachwycona jej egzotyką i klimatem, dałam się ponieść emocjom. Autorka stworzyła piękny świat, który ukazał się mojej wyobraźni. Nie mogę się doczekać kontynuacji. To jedna z najlepiej zapowiadających się serii w 2012 roku,  już teraz zajmuje miejsce wśród moich ulubionych.

 ,,Czy poświęcą wszystko w imię miłości?"

Podsumowując: to wyjątkowa książka, jak na razie moje największe, pozytywne zaskoczenie. Gorąco wszystkich zachęcam do przeczytania tej magicznej powieści i wejścia w świat mitycznych Indii!


Zwiastun:Za egzemplarz przedpremierowy dziękuję:


8 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się naprawdę wspaniale. Wiele dobrego się o niej nasłuchałam i już nie mogę się doczekać kiedy na własnej skórze będę mogła sprawdzić jak to z nią jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już jakiś czas temu i bardzo mi się podobała. Widzę, że także wykorzystałaś kolaż z trylogii i zwiastun.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wielką ochotę na tę powieść!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach ale nie nastawiam się na ekstra powieść. Zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Już się nie mogę doczekać gdy będę miała ją w swoich rekach ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam, ale z chęcią bym się za nią zabrała. Nie mogę się doczekać, aż ją kupię.:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wielka ochotę na tę książkę, okładka kojarzy mi się trochę z Opowieściami z Narni :)

  OdpowiedzUsuń