poniedziałek, 12 września 2011

P.C Cast+ Kristin Cast ,,Naznaczona"

Tytuł: Naznaczona
Autor: P.C Cast, Kristin Cast
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 328
Ocena: 8/10
Data przeczytania: sierpień 2011

Zoey to zwyczajna nastolatka, która ma rodzinę, przyjaciół. Jednak pewnego dnia w szkole zostaje naznaczona przez łowcę. Od tego czasu jej życie całkowicie się zmienia... Musi uda się do Domu Nocy, szkoły dla wampirów i nauczy się jak żyć, aby przeżyć przemianę.
Książka jest pierwszą częścią sagi: ,,Dom Nocy".
Zoey wchodzi w świat wampirów i na dodatek jest najpotężniejszą adeptką z wypełnionym tatuażem (i dodatkowymi jego elementami).Można ją ocenic jako ,,średnią". Wiele osób uważa, że Kristin psuje tą serię, ale ja się nie mogę z tym zgodzic. Książka różni się od innych serii właśnie przez młodzieżowy język. Akcja dzieje się bardzo szybko, przez co książka jest dośc ciekawa. Polecam ja wszystkim fanom fantastyki i wampirów;)
Chciałabym dodac, żebyście się nie zniechęcali do książki moją recenzją. Ja też na początku nie mogłam się do niej przekonać, a potem przez nią przebrnąć  (ciekawie robi się dopiero pod koniec), a teraz nie mogę  się doczekac kiedy przeczytam kolejną część. Blogerzy piszą, że każda następna jest coraz lepsza... No cóż pozostaje tylko czekać. Przeczytamy - zobaczymy;D
Duet pisarski tworzą matka i córka.

P.C jest znaną i nagradzaną autorką romansów oraz powieści fantastycznych, a także doświadczoną nauczycielką i wykładowczynią. Mieszka i pracuje w Oklahomie. Jej córka Kristin, jest studentką na uniwersytecie w Tulsie. Zdobyła nagrody za swoje wiersze oraz nagrody i osiągnięcia dziennikarskie.

2 komentarze: