piątek, 29 lipca 2011

księga czasu 1: Rzeźbiony kamień

Tytuł: Księga czasu: Rzeźbiony kamień
Autor: Guillaume Prévost
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Liczba stron: 224
Ocena:  9/10
Data przeczytania: lipiec 2011„Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień” jest pierwszym tomem trylogii pisanej przez francuskiego nauczyciela historii, Guillaume'a Prévost'a..Krótko o treści:
*Od wielu dni ojciec Sama nie daje znaku życia. Nie ma co owijać w bawełnę: po prostu zaginął. Chłopak szuka jakichkolwiek wskazówek, które wyjaśniłyby mu, co się wydarzyło, i odkrywa tajemne przejście, a potem dużą czerwoną księgę oraz dziwny rzeźbiony kamień. Kiedy Sam bada kamień, zostaje przerzucony… o kilkaset lat wstecz na niewielką wyspę, której mieszkańcy szykują się właśnie do obrony przed wikingami!
Nie zdając sobie z tego sprawy, Sam wyruszył właśnie w jedną z najbardziej niesamowitych, ale i groźnych podróży w swoim życiu.........
Guillaueme Prévost zachował się jak doświadczony i obyty w swym kunszcie pisarz, kończąc książkę w sposób wywołujący ciarki na plecach i jedno, ale jakże istotne pytanie: co będzie dalej?!
Z racji nauczanego przedmiotu, pisarz był w stanie umieścić w książce wiele opisów, mitów i legend, które istnieją w realnym świecie. Książka jest naprawdę świetna. Czyta się ja bardzo szybko i przez to trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Napisana jest lekkim i naprawdę fajnym językiem(bardzo mi się to podobało).  Nawet przeczytał ją mój brat( a nienawidzi czytać) i nie może się doczekać dalszych losów Sama, a to musi coś znaczyć;)) Chyba zaraziłam go chorobą książkowa;)))Niestety kończy się w najciekawszym momencie..... ale na nasze szczęście jest druga część, po którą zapewne sięgnę. Oczywiście gorąco ją wszystkim polecam, bo jest warta przeczytania.!!!*- fragment z tyłu okładki;D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz